Sevgiliye Anneye Doğum Günü Geçmiş Olsun Yeni Doğum Yeni İş Yıl Dönümü Arkadaşa Babaya VIP

Güvenli Ödeme

-

adanaelitcicek.com de kart güvenliği...

Ödemenizi Havale - Eft ile yapmak isterseniz;

    
Denizbank Kuzey AdanaŞubesi
Şube Kodu : 3230
Hesap No : 5552564351
Iban No : TR20 0013 4000 0055 5256 4000 01

  

Mevcut durumda, sanal mağazalarda alışveriş anında kredi kart işlemi banka tarafından onaylansa bile, sahte işlem gerçekleşme riski sanal mağazaların sorumluluğunda olmaktadır. Online alışverişlerde olası sahtekarlıkların önlenmesi amacıyla sunulan ilave güvenlik katmanları ile sanal mağazaların ve kart sahiplerinin riski minimize edilmiş olmaktadır.
VISA ve MasterCard üye işyerlerinin kart hamili doğrulaması yapmasını öngörmektedir. Kart hamili doğrulaması için kart kuruluşlarının geliştirdikleri ilave güvenlik katmanı Visanın 3D Secure, MasterCardın ise SecureCode adını verdiği servislerdir. Bu servisler şu şekilde işlemektedir:
Öncelikle, kart sahiplerinin sisteme kayıt olmaları gerekiyor.
Online alışveriş sırasında işlem akışı aşağıdaki şekilde gerçekleşiyor:

  1. Kart sahibi alışverişini tamamlamak için kart bilgilerini tuşlayıp satınalma işlemini başlatıyor.
  2. Kart sisteme tanımlı ise kart sahibi banka tarafından açılan web sayfasında kart sahibi bankaya bağlanıyor ve şifresi soruluyor. Kart henüz tanımsız ise işlem akışında bir değişiklik olmuyor.
  3. Kart sahibinin şifresi kartı çıkaran banka tarafından doğrulanırsa ödeme işlemi tamamlanıyor.
Bu şekilde, 3D Secure ve SecureCode desteğini kuran sanal mağazalar için kart hamilinin işlemi kendisinin yapmadığını iddia ettiği durumlarda, riskini minimize etmiş ve kart hamilini doğrulama amacında olduğu için daha güçlü duruma geçmiş oluyor.
Sayfa :